penthos

Λόγω σημερινής δυσλειτουργίας της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου ενδεχομένως να μην έχετε λάβει όλοι οι μαθητές, γονείς και κηδεμόνες το ακόλουθο ενημερωτικό μήνυμα:

«Αγαπητοί μαθητές, γονείς και κηδεμόνες,

δυστυχώς η σημερινή ημέρα είναι ΜΑΥΡΗ για το Σχολείο μας, καθώς έπειτα από δυστύχημα, ένας μαθητής της Α Τάξης δεν είναι πια μαζί μας.

Είμαστε όλοι συντετριμμένοι και εκφράζουμε τα θερμά συλλυπητήριά μας στην οικογένεια και τους φίλους του μαθητή μας.

Το Σχολείο μας είναι πάντα δίπλα σε όλους σας και σας παρακαλούμε να μας ζητάτε/ζητήσετε οποιαδήποτε βοήθεια χρειάζεστε/χρειαστείτε.

Δυστυχώς, οι μαθητές μας είναι αύριο υποχρεωμένοι να προσέλθουν στο Σχολείο και να “δώσουν” κανονικά εξετάσεις παρά τις προσπάθειες που έγιναν ώστε αυτό να αλλάξει (η Τράπεζα Θεμάτων δημιουργεί σημαντικούς περιορισμούς ως προς το χρονοδιάγραμμα διεξαγωγής των ενδοσχολικών εξετάσεων).

Η ζωή είναι μικρή και απρόβλεπτη. Ας το σκεφτόμαστε πιο συχνά αυτό. Και να προσέχετε τους εαυτούς σας.

Η Δ/ντρια»

Από manolis